Biel to nic innego jak najjaśniejszy odcień szarości. Powszechnie uznawany jest za symbol czystości, ale i kolor mający prawdziwą duszę.  Architekt projektując wnętrza prezentowane na załączonych fotografiach, zapewne dążył do podkreślenia istoty białego koloru. Wyraźnie informuje odbiorców o możliwości zastosowania go niemalże w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz. Nic w tym dziwnego, gdyż kolor ten cieszy się dość dużą popularnością w aranżacji dzisiejszych pomieszczeń. Warto nadmienić, iż białe wnętrza są nie tylko modne, ale i zarazem praktyczne, z uwagi na fakt, iż biel doskonale łączy się z innymi kolorami.

 

Biel zdaniem architekta niewątpliwie pasuje w takich pomieszczeniach jak salon, kuchnia, jadalnia, sypialnia, pokój dziecka czy łazienka. Można ją także stosować na zewnątrz, tak jak to zaprezentował na załączonych zdjęciach. Pomieszczenia urządzone w białym kolorze optycznie powiększają wnętrze i tym samym podkreślają przedmioty rozmieszczone na jego powierzchni. Architekt chciał tu pokazać jak sprytnie można dobierać kolorowe meble do białych ścian. Z bielą doskonale komponuje się chociażby naturalne drewno. Wspólnie tworzą wnętrze o wbrew pozorom bardzo ciepłym klimacie. Białe meble, ściany czy dodatki sprawiają, iż pomieszczenie nabiera elegancji i stylu, do czego zapewne zmierzał architekt, projektując wnętrza zaprezentowane na zdjęciach.

Poprzez swoje aranżacje uświadamia, iż tak naprawdę dobór dodatków i mebli do białego wnętrza nie stanowi szczególnej trudności. Biel jest w tym przypadku doskonałym tłem dla przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Poprzez odpowiedni dobór mebli i pozostałych drobiazgów, pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego klimatu. Staje się przede wszystkim przyjemne i ciepłe w odbiorze. Ponadto, biel wprowadza do wnętrza świeżość, jaką może symbolizować ten klasyczny kolor. W pomieszczeniach zaaranżowanych zgodnie ze wskazówkami danego architekta, panuje zarówno spokój jak i harmonia – wartości tak często oczekiwane przez projektantów.

http://www.desiretoinspire.net/

Podobne Posty