Zdrowe Inspiracje

Czy „zdrowe” krzesło może być oparciem dla dobrego designu?

Żyjemy w erze ludzi siedzących. Według badań 70% osób czynnych zawodowo pracuje w pozycji siedzącej. Już od dziecka siedząc spędzamy większość dnia. Szacuje się że w ciągu życia na krześle spędzamy 10 lat! Jeszcze dwa pokolenia wcześniej ludzie nie odczuwali w takim stopniu dolegliwości pleców i kręgosłupa jak obecnie. Lekarze i naukowcy biją na alarm – permanentne życie na siedząco oraz źle dobrane, nieprzystosowane do pracy siedziska są przyczyną wielu poważnych chorób kręgosłupa. Ze złym siedzeniem wiążą się również inne takie jak nadwaga czy cukrzyca. Wszystko to znacząco skraca długość naszego życia.

Twórz odpowiedzialne aranżacje. Rekomenduj prozdrowotne rozwiązania.

Powyższe fakty stanowią dla projektantów prawdziwe wyzwanie wymagając od nich odpowiedzialnego i profilaktycznego podejścia w sferze projektowania zdrowych i bezpiecznych wnętrz w biurze i w domu – przy czym krzesło odgrywa tu zasadniczą rolę. Jego wybór zdecyduje o przyszłym zdrowiu i samopoczuciu naszych Klientów. Aranżując wnętrza warto mieć na względzie dobór odpowiednich, ergonomicznych mebli do pracy i wypoczynku. Mebli, które posiadają nie tylko designerskie ale również prozdrowotne walory. Klienci z pewnością to docenią. Po za tym „zdrowy design” może być okazją by wyróżnić się na rynku i dzięki temu pozyskać nowe zlecenia projektowe.

Czy dobry design i zdrowie mogą iść w parze?

Żyjemy w czasach, w których na szczęście wartościowy, wygodny mebel może iść w parze z atrakcyjnym lookiem i ciekawym designem. Producenci mebli starają się sprostać oczekiwaniom świata designu i fantastycznie się to udaje. Odchodzą do przeszłości czasy gdy wygodny=brzydki i nieciekawy. Najnowsze linie krzeseł biurowych przeznaczonych do długich godzin pracy za komputerem cechuje minimalizm, perfekcja wykonania i świadoma, inteligentna konstrukcja, dzięki czemu każdy architekt znajdzie odpowiedni model, dla każdego wnętrza, zaspokajając jednocześnie potrzebę dobrej estetyki i potrzeby prozdrowotne kręgosłupa.

Projektowanie przestrzeni biurowych i mieszkaniowych scala sporo potrzeb i jest na coraz wyższym poziomie. Nie bójmy się stwierdzenia, że to nowe pole do popisu dla dekoratorów i designerów. Pamiętając o specyfice tych przestrzeni nie wolno pominąć ich najistotniejszej kwestii funkcjonalności i efektywności z jaka mają służyć pracownikom i domownikom. Dobry design musi o tym pamiętać i wykorzystywać środki jakie współczesne możliwości konstrukcyjne mu oferują. A oferują sporo. To jedna z najciekawszych ofert ostatnich lat. Coraz większa świadomość klientów w sferze profilaktyki zdrowia sprawia że i rynek krzeseł bardzo dynamicznie rozwija się w tym kierunku oferując szereg ciekawych, innowacyjnych rozwiązań.

Poniżej przykłady modeli, które śmiało warto zarekomendować swoim klientom jak również sprezentować sobie funkcjonalne i przyjazne dla zdrowia narzędzie do pracy w domu lub w swojej pracowni.

Krzesło SAVA z mechanizmem Synchro PRO

wnetrze-biurowe

– SAVA łączy w sobie klasykę i oryginalność. Zastosowane mechanizmy pozwalają na dostosowanie krzesła do osoby użytkującej, w zależności od jej potrzeb i przyzwyczajeń. Szeroka paleta stosowanych tkanin i barwne kolory to kolejny atut do stworzenia współczesnego biura. Projektując nasze krzesła mieliśmy na uwadze ich funkcje zdrowotne i estetyczne.
W pierwszej kolejności robimy je z myślą o naszych pracownikach – testowaliśmy je na sobie.
Krzysztof Cieślik – Dyrektor Marki MDD Seating  www.mdd.pl

Podobne Posty