Logo_Philips

 

Philips zatrudnia obecnie w Polsce blisko 7 tysięcy pracowników w 4 zakładach produkcyjnych oraz organizacji marketingowo-sprzedażowej. Firma należy do największych inwestorów zagranicznych na polskim rynku (około pół miliarda euro zainwestowanych od roku 1991). Jesteśmy jednym z największych polskich eksporterów (ok. 900 milionów euro rocznie). Dzięki blisko 90-letniej historii obecności w naszym kraju, marka Philips cieszy się uznaniem klientów, partnerów i współpracowników.

Oświetlenie
Philips jest numerem jeden na globalnym rynku oświetlenia. Pozycję tę osiągnęliśmy i podtrzymujemy dzięki innowacyjności oraz systematycznemu poszukiwaniu nowych możliwości rynkowych. Naszą ambicją jest pozostanie liderem i narzucanie tempa rozwoju przemysłu oświetleniowego. Dział Oświetlenia (Philips Lighting) posiada w Polsce cztery prężnie działajacze zakłady produkcyjne.

Opieka medyczna
Misją Philipsa jest zdobyć światowy prymat wśród firm produkujących systemy wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Obecnie Philips jest drugim pod względem wielkości producentem diagnostycznych urządzeń medycznych na świecie, a w wielu innych obszarach biznesowych – globalnym liderem.

Produkty konsumenckie
Dział Produktów konsumenckich Philipsa jest jedną z trzech największych i najlepszych światowych firm elektronicznych. Pozycje tę zawdzięcza szerokiej gamie wysokiej klasy produktów, oferujących klientom wykorzystanie najnowszych technologii z zakresu elektroniki w domu, w pracy i w podróży.

Philips zajmuje pierwsze miejsce pod względem sprzedaży golarek i żelazek parowych i drugie pod względem elektrycznych szczoteczek do zębów. Obroty w 2000 roku wyniosły 2.1 mld EUR. W Polsce w roku 2003 możemy poszczycić się zajęciem I-go miejsca pod względem sprzedaży drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.