Kulisto-owalne lampy Gregg. Temat lamp jest jak rzeka, wybór lamp na rynku – ogromny, a jednak lamp ponadczasowych, kompletnie uniwersalnych i komponujących się dosłownie w każdym wnętrzu jest niewiele.

Najtrudniejszym, bo najbardziej reprezentatywnym tematem są lampy wiszące, tzw. główne – o ile są przewidziane w wystroju wnętrz. Grają bardzo istotną rolę w ogólnym i pierwszym odbiorze wnętrza, są przedmiotem przykuwającym uwagę chociażby ze względu na funkcję, jaką pełnią, lub powinny pełnić. Poza tym ze względów oczywistych powinny być ekonomiczne (a co za tym idzie – ekologiczne). Lampy wyposażone w 100W żarniki, kompletnie do nas nie przemawiają ( chyba,że jako grzejniki:), chociaż ich design jest często świetny.

Lampy Gregg ze stajni Foscarini mają wszystko.

Są piękne, proste, ponadczasowe, elastycznie dopasowujące się w każdej przestrzeni, cudownie wyglądające zarówno w salonie, jadalni, sypialni jak i łazience. Mają niezwykły a jednocześnie totalnie naturalny kształt nieforemnego kamienia, przy czym dmuchane ze szkła unoszą go w powietrzu, stawiając w totalnej opozycji do jego tradycyjnej funkcji. Taka odrealniona forma daje dużo przestrzeni do myślenia jednocześnie nie będąc nachalną i ciężką, pozostawiając mnóstwo przestrzeni naszej wyobraźni ale też innym przedmiotom we wspólnym wnętrzu.

Unikatowe zjawisko świetlne lamp Gregg

Cudownie, ciepło-białe szkło filtruje światło serwowane albo z ekonomicznych , kilkunastu watowych świetlówek lub super naturalne z dobrej jakości żarówek ledowych, zaledwie kilku watowych, dających światło rozproszone, miękkie ale wystarczająco mocne do oświetlenia sporego pomieszczenia. Gregg występuje w trzech rozmiarach, dzięki czemu możemy tworzyć unikatowe kompozycje, wieszając lampy w dowolnych sekwencjach, na dowolnych wysokościach. Pięknym wykończeniem jest finezyjnie wijący się delikatny przewód i neutralna puszka przy sufitowa w wykończeniu białym. Fantastyczny design w przyzwoitej cenie. Nawet nie opłaca się kupować lamp inspirowanych, kosztują tylko 35-45 % mniej. Takie przedmioty jak lampy Gregg jeśli raz pojawią się we wnętrzu, stają się niezastąpione, nie nudzą się, są jak stworzone właśnie do tego miejsca i tu pojęcie uniwersalne sprawdza się w pełni.
Czy są lampy równie delikatne i mocne jednocześnie? Tu pole do popisu – czekamy na propozycje.
Lampy Gregg są dostępne w Polsce w ………..
Oferujesz lampy Gregg? Daj znać redakcji Pasjonatów Wnętrz!!

Podobne Posty