Jedna z najbardziej wpływowych projektantów współczesnego designu – Carlotta de Bevilacqua zaszczyciła nas swoją obecnością w trakcie otwarcia Showroomu Artemide w Warszawie. Carlotta de Bevilacqua ukończyła Architekturę na Politechnice w Mediolanie, jest prezesem Studio de Bevilacqua oraz wykładowcą na uczelniach w Mediolanie. Brała czynny udział w ważnych badaniach na temat sztucznego oświetlenia, tworzenia innowacyjnych koncepcji oraz projektowania opraw dla Artemide.

Carlotta de Bevilacqua  artemide 5  Carlotta de Bevilacqua  artemide 3 Carlotta de Bevilacqua  artemideCarlotta de Bevilacqua  artemide 2

W trakcie otwarcia mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowych opowieści Carlotty na temat opraw. Autorka opowiadała w szczególności o Empatii. Światło jest jak woda, dlatego możemy je ukierunkowywać, tak jak płynącą wodę poprzez system rur. Tak właśnie jest w tej oprawie, światło wychodzi z podstawy, przechodzi światłowodem, rozprasza się na powierzchni matowej (kropli jedwabiu) po czym odbija się jednocześnie i wpada do środka. Nic nie jest zaprojektowane przez przypadek, wszystko jest spójne i przemyślane. Forma oprawy ma kształt misy, która jak woda zbiera światło i dodatkowo odbija i oddaje na zewnątrz. Nie wszystkie lampy są identyczne. W każdym kloszu jest tzw kropla „jedwabiu”, ta mleczna część jest ręcznie wykonana, dlatego każda warstwa bieli jest inna. Jest ona „wlewana” do klosza, aby zapobiegać olśnieniu.

Warszawa, 17 września 2015 roku – Artemide, historyczna Grupa włoska obecna na całym świecie z własną kulturą światła, inauguruje pierwszy showroom jednej marki w stolicy Polski, co potwierdza strategię ekspansji rozwijaną przez przedsiębiorstwo w najważniejszych miastach i najbardziej znaczących obszarach handlowych, w tym w Europie Środkowo – Wschodniej. Nowy kluczowy salon Artemide, zaprojektowany przez Studio de Bevilacqua znajduje się w sercu stołecznej strefy uniwersyteckiej w eleganckim historycznym budynku. W swoim showroomie, Artemide przedstawia innowacyjne rozwiązania technologiczne dla całej branży oświetleniowej oraz wystawia najbardziej reprezentacyjne produkty z kolekcji Design i Architectural, Indoor i Outdoor, pochodzące z katalogów Artemide i Danese.

Podobne Posty